Další ročník Sázava s Kybernetikou a robotikou: Vodácky výlet Týnec - Pikovice (18.7.2022)

Další ročník vodáckého výletu Týnec - Pikovice proběhne dne 18. 7. 2022. Trasa je dlouhá cca 16 km, začíná v Týnci nad Sázavou a končí v Pikovicích. V 9:00 ráno je sraz před půjčovnou lodí Bisport, kde si půjčíme lodě typu vydra, součástí jsou dvě pádla, barel a dvě vesty. Odjezd z Týnce po vodě je plánovaný kolem 9:30 a předpokládaná doba sjezdu je kolem šesti hodin, tedy příjezd do Pikovic kolem 16:00. Po cestě nás čeká několik jezů. Úsek je vhodný i pro začátečníky, nicméně přijde vhod umět plavat, neboť loď se poměrně snadno převrhne. Akce je určená jak pro studenty programu KyR, vyučující a případně i přátelé tohoto studijního programu.

Sázava s Kybernetikou a robotikou: Vodácky výlet Týnec - Pikovice

Chcete se bavit se spolužáky i učiteli, poznat nové kamarády nebo si prostě jen užít vodácký výlet? Přihlaste se nejpozději do 3. července do uvedeného registračního dotazníku. Půjčovné lodí hradí program KyR. Kapacita je 28 účastníků. Pokud se přihlásíte a účast na akci si rozmyslíte, napište mi to, prosím, co nejdříve na e-mail jirak [dot] jirikatgmail [dot] com.

Důležité informace
Úsek je vhodný i pro vodácké začátečníky, ale předpokládá se jistá plavecká zdatnost (loď se poměrně snadno převrhne...).
 

Ukázka časti splavu Sázavy

 
Jak se tam dostaneme?
Výlet je možné si naplánovat dvěma způsoby, které se liší příjezdem na místo startu:

A) Varianta pohodička - příjezd do Týnce si naplánujte na neděli (17. 7. 2022), postavte si stan (k dispozici kemp viz https://bisport.cz/kemp-tynec/), podívejte se na hrad, zzajděte si na večeři, seznamujte se s ostatními účastníky a přespěte do pondělí. Firma Bisport nabízí službu převoz zavazadel, takže stany nebudete muset vláčet v lodi.

B) Varianta přesně na čas - příjezd na místo v pondělí (18.7.2022), v den výletu a dostavení se na sraz v 9:00 před půjčovnou lodí Bisport.
 
Cesta po vodě
V 9:00 ráno je sraz před firmou Bisport, kde si budeme půjčovat lodě. Předpokládaný typ lodě je Vydra a součástí jsou dvě pádla, barel, a dvě vesty (mimo bezpečnostní funkce se dají dát pod zadek a hřejí v případě nepříznivého počasí). Odjezd z Týnce po vodě je plánovaný kolem 9:30 a předpokládaná doba sjezdu je kolem 5 hodin. Tj. příjezd do Pikovic kolem 16:00. Po cestě nás čeká několik jezů, jejichž vyobrazení a doporučený způsob překonání je zobrazen ve fotopříloze. Minimálně jeden jez se přenáší.
 
 
Ilustrace jezu počas splavu: Týnec = 8, ..., Pikovice = 0
 
 
Cesta zpátky
Vlak z Pikovic – stanice vlaku: Petrov u Prahy
 
Organizace

Organizace: Z řad studentů Jiří Jirák (e-mail: jirak [dot] jirikatgmail [dot] com, tel. +420 605 831 120) a z řad vyučujících Vojtěch Petrucha (petruvojatfel [dot] cvut [dot] cz).