Předkola finále Robosoutěže pro středoškoláky už příští týden

Připomínáme, že předkola finále Robosoutěže pro středoškolské týmy se budou konat už příští týden. Středoškoláci své síly změří při společné soutěži sestrojených robotů ve čtyřech samostatných kolech, a to od úterý 19. do pátku 22. listopadu.

Soutěž je určena pro tříčlenné týmy z České republiky. Úkolem každého týmu bude sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby co možná nejlépe splnil zadanou soutěžní úlohu. Šest nejlepších týmů z každého kola (celkem tedy 24 týmů) pak dostane možnost zúčastnit se finálové soutěže v rámci předmětu Roboti v bakalářském programu Kybernetika a robotika. Ani ostatní týmy však nejsou bez šance, hlavní organizátor soutěže, Ing. Martin Hlinovský, Ph.D., může udělit divokou kartu pro postup do finále až 8 dalším středoškolským týmům. Detailní informace o předkolech najdete na této stránce nebo na webu Robosoutěže.

Finále 11. ročníku Robosoutěže se bude konat v pátek 13.12.2019 od 12:00 hod v Zengerově posluchárně KN:E-107 na Karlově náměstí na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze.