Naši studenti vyhráli prestižní světovou soutěž IEEE CSS Video Clip Contest 2017!

IEEE CSS Video Clip Contest 2017 je prestižní soutež o nejlepší video z oboru automatického řízení. Konkurence je obrovská, v minulých letech soutěž vyhrávaly týmy z top univerzit jako je MIT, ETH a GeorgiaTech. Letos měly smůlu, vyhráli naši!

Dva špičkoví doktorandi katedry řídicí techniky - Jirka Zemánek a Martin Gurtner - vyhráli prestižní světovou soutěž IEEE CSS Video Clip Contest 2017 pořádanou mezinárodní inženýrskou organizací IEEE (členem byl kdysi i Edison). Jejich vítězné video bylo uznáno za nejlepší v našem oboru na světě – což při množství videí, která dnes skoro každý produkuje, je opravdu velký úspěch.

Cena a symbolická odměna 1000 dolarů jim byla předána včera na významné konferenci IEEE Conference on Control and Technology and Applications. Přirozeně ji oba převzali na Havaji osobně – což budiž náš příspěvek do diskuse o tom, jak se mají čeští doktorandi. Jak vidíte, ti dobří se mají celkem dobře .

Na vítězné video se podívejte na https://youtu.be/484GN4KBQnc Je fakt dokonalé a dozvíte se z něj něco o oboru automatické řízení. Samozřejmě ho hned zařadíme do výuky základů řízení a mnohé světové školy nás určitě budou následovat. Jen tak mimochodem, konkurence byla obrovská, v minulých letech soutěž vyhrávali týmy z MIT, ETH a GeorgiaTech, tedy z opravdové špičky mezi technickými univerzitami. Letos měli smůlu