Palubní počítač pro CubeSaty formátu PC104

Bakalářská práce Filipa Geiba je zameraná na vývoj elektronických dosiek formátu PC/104 pre CubeSat aplikácie. Osobitná pozornosť bola venovaná modulu palubného počítača (OBC). Tento univerzálny OBC založený na ARM technológii je riadený mikrokontrolérom STM32L4 podporujúcim širokú škálu rozhraní. Medzi jeho ďalšie funkcie patrí robustná správa napájania, samostatná izolácia periférii, trojito redundantné pamäte FLASH a F-RAM, dva komunikátory zbernice CAN, zabudované monitorovanie teploty a rozsiahly sektor užitočného nákladu. Cielené testovanie odolnosti voči žiareniu bolo uskutočnené pod zdrojom gama radiácie. Ďalej boli vyvinuté tri dosky, vrátane dvojito redundantnej verzie OBC, univerzálneho modulu PC/104 a testovacej platformy FlatSat. Všetky tieto dosky boli navrhnuté podľa princípov open-source v prostredí KiCad. Táto práca prispieva k projektu VisionSpace Technologies VST104 zavedením hardvérovej platformy určenej pre testovanie systémov riadenia misií a vývoja kompresných algoritmov.