Podcast Nadace Avast s profesorem Šebkem

„Máma a táta na síti“ je podcast, který vzniká ve spolupráci s programem Buď safe online Nadace Avast. V desáté epizodě si herečka Ester Geislerová povídá s profesorem Michaelem Šebkem. O čem epizoda je? „Když informatik udělá chybu, spadnou Windows. Když chybu udělá kybernetik, spadne letadlo,“ říká profesor ČVUT Michael Šebek, který působí jako profesor kybernetiky na ČVUT. Svět je podle něj mnohem složitější a mění se rychleji než dříve, mladí lidé jsou ale také chytřejší. S Ester Geislerovou proberou, jaké profese a schopnosti budou pro budoucnost klíčové, proč by školy měly fungovat jako fitness centrum pro mozek, i to, jak si stojí české univerzity ve srovnání se zahraničními. Profesor Šebek, mimo jiné velký fanoušek Elona Muska, také prozradí, proč vidí potenciál ve výuce robotiky a jaké hry hraje na tabletu jeho devadesátiletá maminka.

Epizodu najdete na YouTube, na platformách Apple Podcasts, Spotify a Google Podcasts pod tímto odkazem a na webu Avastu.