Vítězem jarní Robosoutěže se stal jednočlenný tým z Příbrami

Více než 100 týmů ze 60 různých škol se zúčastnilo naší Robosoutěže pro 2. stupeň ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Do velkého a napínavého finále se dostalo 16 robotů, kteří dokázali samostatně sebrat a roztřídit co nejvíce barevných kostiček. Konečné zápasy, které proběhly na festivalu Maker Faire Prague, ale představily překvapivého vítěze – stal se jím tým Kraken z Gymnázia Příbram.

Celkem 115 týmů se proti sobě utkalo v prvních kolech jarní Robosoutěže, která proběhla v dubnu na Karlově náměstí. Letošní soutěžní úloha nesla název Třídění barevných kostiček. V ní měly až tříčlenné týmy sestavit robota ze stavebnice LEGO Mindstorms a naprogramovat ho tak, aby samostatně sebral co nejvíce barevných kostiček ze soutěžní plochy a roztřídil je do dostupných zásobníků na hřišti. To vše v limitu 90 vteřin. 

Do finále na festivalu Maker Faire Prague pak postoupilo 16 robotů! Na Výstavišti Praha, kde se festival konal, bylo přitom opravdu rušno. Sešlo se zde rekordních 12 000 návštěvníků. Ti si mohli vychutnat napínavý souboj mezi jednotlivými týmy, ze kterých nakonec vzešel jako vítězný tým Kraken. Ten přitom tvořil jenom jeden student, Lukáš Koma z Gymnázia Příbram. 

Druhé místo obsadil tým labužníci ve složení Lukáš Molnáry, Jakub Hajný a Vojtěch Nerad ze ZŠ Klíček v Praze 4 – Chodov, na třetím místě se umístil tým Gyrotechnici ve složení Tomáš Bocan, Jan Pospíšil a Lukáš Šebor z Gymnázia Písnická v Praze 4. 

Kromě finále Robosoutěže mohli účastníci Maker Faire Prague potkat například také našeho Jiřího Zemánka, který se programově podílel na přípravě celého festivalu, nebo studenty předmětu Jak vyrobit (téměř) cokoli vystavující své projekty. 

Vítězům Robosoutěže gratulujeme a těšíme se na podzimní etapu, kde se proti sobě utkají studenti středních škol.