Kurz praktické elektroniky pro nové studenty

Pro 31 nově přijatých studentů programu Kybernetika a robotika, kteří dosud neměli praktické zkušenosti s elektrickými obvody, s jejich sestavováním, oživováním a testováním, připravila katedra měření dva kurzy praktické elektroniky pro úplné začátečníky. Během nich se studenti seznámili se základními elektronickými prvky a přístroji a vytvořili (a odnesli) si vlastní jednoduché elektronické zařízení.

Kurz obsahoval přednášky s výkladem a cvičení s experimenty, které byly orientovány na základy elektroniky.

Každý účastník si na nepájivém kontaktním poli sestavil mikroprocesorem řízený laboratorní přístroj, který má funkci tříkanálového voltmetru, záznamníku dat, impulsního generátoru, velmi jednoduchého tříkanálového digitálního osciloskopu a 6-ti kanálového logického analyzátoru. Studenti se seznámili nejen s elektronikou, ale i se základními principy funkce přístrojů a jejich použitím.

Vytvořené zařízení s procesorovým jádrem ARM Cortex-M0 mohou studenti dále využívat i ve svých vlastních projektech doma nebo při přípravě na výuku i díky využití platformy mbed (mbed.org).

Součástky - procesory STM32F042 - věnovala firma STMicroelectronics.

03_katedra_mereni_2016.jpg
05_katedra_mereni_2016.jpg