Tomáš Froněk

Vedoucí oddělení průmyslové automatizace Siemens, absolvent bc KyR 2016
Tomáš Froněk

Nebyl jsem student, který by měl vždy zkoušku na první pokus a hluboce rozuměl odpřednášenému tématu. Spíš jsem si vyzobával věci, co mě zaujaly, a že jich bylo hodně. KyR pro mě bylo hlavně obrovské množství zajímavých informací a znalostí. Ty se mi postupně, během let studia slily, troufnu si říct, v solidní znalost řízení systémů, ze které čerpám dodnes.

Vždy se mi líbila naprostá otevřenost vyučujících. Od toho, že vám říkají kolego (předpokládám, doufám, že dnes je to standardem všude) až po vysvětlení všech failů (těch jsem měl hodně), které se vám stanou. Nikdy jsem necítil, že sem neprošel předmětem, nebo nedostal dobré hodnocení, kvůli jakýmkoliv jiným důvodům než své připravenosti.

Vždy sem spíš rád mluvil než počítal a na KyRu to překvapivě brali v potaz, opravdu je těch cest skrz obor víc a můžete si vybrat tu, která vám vyhovuje. Mimo to, z vlastní zkušenosti, ač jsem opustil obor, ve mě zůstaly znalosti i po několika letech (empiricky ověřeno)!

Jestli vám někdo tvrdí, že musíte mít průmyslovku pro FEL tak kecá! Já jsem z gymplu a nikdy jsem nenarazil na překážku, snad kromě obvodů, ale i to se dá překonat.

Musíte makat, nedostanete chvilku na to zevlovat a je to dobře. Naučíte se jak dělat věci s důrazem na detail a zároveň si zachovat nadhled. I pro ty co nezůstanou ponoření do složité matematiky řízení je to skvělý program, jak se naučit o čem vůbec je systémový inženýring a řídicí systémy.

Díky všem super lidem, kteří mě během studia formovali se dnes můžu pohybovat v oboru, který letí v před jak dělová koule, ale je tradiční, jak moravské kroje. A vůbec nejlepší je, že když se vrátíte s otázkou i po letech, jste přijati a dostanete odpověď kterou hledáte.

KyR je drsná a náročná cesta, která se vyplatí! Slovy vedoucího oddělení průmyslové automatizace, co si stále rád najde čas na to, namodelovat si systém a navrhnout pro něj řízení.