Cena Wernera von Siemens pro nejlepšího pedagogického pracovníka

Garant programu KyR oceněn Cenou Wernera von Siemens pro nejlepšího pedagogického pracovníka
Cena Siemens - Nejlepsi pedagog

Vedoucí autorského týmu a Garant programu Kybernetika a robotika profesor Michael Šebek získal cenu Wernera von Siemense 2015 jako Nejlepší pedagogický pracovník. Cenu uděluje firma Siemens pod záštitou MŠMT, MPO a místopředsedy vlády ČR pro vědu, výzkum a inovace, ve spolupráci s předními českými univerzitami a Akademií věd ČR. Svým rozsahem, výší finančních odměn a historií patří ceny Wernera von Siemense mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v České republice.

O titul nejlepšího pedagogického pracovníka soupeřilo v 18. ročníku Ceny Wernera von Siemense 14 nominovaných. Vítěze vybírala komise významných osobností vedená profesorem prof. Tomášem Zimou, rektorem Karlovy university. Profesor Šebek získal toto významné ocenění za své pedagogické, vědecké i organizační aktivity. Podle vyjádření firmy Siemens je světově uznávaným a často citovaným odborníkem na teorii řízení. Cenu mu na slavnostním večeru v Betlémské kapli předali generální ředitel Siemens ČR inženýr Eduard Palíšek a rektor Masarykovy university docent Mikuláš Bek.

Další informace jsou na webu Siemens ČR a a v brožuře Vítězové