Den otevřených dveří 17. 2. 2023

Ukážeme vám laboratoře a učebny, ve kterých u nás můžete studovat elektrotechniku a informatiku. Představíme vám naše studijní programy i možnosti uplatnění absolventů a absolventek. Dozvíte se vše důležité o přijímačkách a o tom, jak vypadá studentský život na fakultě.

Program a registrace

Registrujete se zdarma na jeden z tříhodinových turnusů, během kterých si v menších skupinách prohlédnete fakultní laboratoře a dozvíte se nejaktuálnější info o studijních programech a přijímačkách. Turnusy proběhnou v Dejvicích a na Karlově náměstí ve dvou různých časech. Konkrétní čas si vyberete během registrace.

Co vás čeká v kampusu Dejvice

Projdete si laboratoř mobilních sítí nové generace. Jiskry a blesky budou létat v laboratoři vysokých napětí. Ukážeme vám, jak lze laboratorně zkoumat světlo či zvuk. Nelze minout ani autonomně řízené formule na elektrický pohon, které jsou výsledkem práce našich studentů. Jak lze využít elektrotechniku a informatiku při léčbě člověka, pochopíte na pracovišti lékařské elektroniky a bioinformatiky. AV studio je užitečné pro studium multimediálních technologií a virtuální reality. A senzory, obvody či elektromagnetické pole vás budou provázet ve všech možných podobách.

REGISTRACE 17.2. Dejvice

Co vás čeká na Karlově náměstí

Představí se vám roboti v nejrůznějších podobách – od multirobotických systémů a bezpilotních letounů a dronů přes kráčející roboty (mimo jiné dva exempláře „robopsů“ SPOT) až po humanoidní a kolaborativní roboty. Nahlédnete do laboratoří, ve kterých se vyvíjí software pro autonomní řízení či nástroje pro automatické řízení. Otevře se vám laboratoř virtuální reality i pracoviště vyvíjející interaktivní grafiku a počítačové hry. Na Karlově náměstí jsou také „doma“ experti na analýzu a interpretaci biomedicínských dat či v oblasti kyberbezpečnosti.

REGISTRACE 17.2. Karlák

Po skončení Dne otevřených dveří můžete v e-mailové schránce očekávat doprovodné materiály, důležité odkazy, záznam úvodní přednášky i video-prohlídky laboratoří nebo studentských projektů.

Budou další termíny?

Tento termín je v tomto školním roce bohužel poslední. Další dny otevřených dveří proběhnou na přelomu listopadu a prosince 2023. Nechte nám tu na sebe kontakt a my se vám včas ozveme jako prvním.

Více informací na https://fel.cvut.cz/dod