Kybernetický raut 2015

Každý rok pořádáme v říjnu tzv. Kyberaut - neformální přivítání studentů prvního ročníku oboru Kybernetika a robotika, kterého se kromě čerstvých studentů účastní i studenti vyšších ročníků a pedagogové. Jak už název akce napovídá, na účastníky čeká občerstvení ve formě rautu a kromě toho ještě doprovodný program s technickými ukázkami a různými aktivitami pro účastníky.

Letos se akce konala v naší největší výukové laboratoři, které se říká Strojovna. Do Strojovny dorazily samé robotické superstar například hrdinný robot záchranář doprovázený šestinohým pavoukem, robot malující vajíčka Egg-bot, gravírka malující laserem, kterou sestavil vítěž letošní Cortex Challenge 2015 Ondřej Fidra, a nechyběl ani náš slavný automatický žonglér, o kterém psalo mnoho internetových magazínů, jeho video na Youtube má téměř půl milionu shlédnutí a v americkém populárním pořadu The Colbert Report byl představen jako hrozba číslo jedna pro Ameriku.

Na účastníky čekal také konstruktérský úkol vyrobit v týmech z poskytnutého materiálu ochranný obal na vajíčko tzv. Eggs’o‘skeleton (čti: ekzoskeleton), aby vydrželo pád ze 4 m. Týmy vsadily na různé taktiky. Zatímco někteří se snažili vajíčko vybavit co nejlepším odpružením, jiní vsázeli na řízenou rotaci a někteří vybavili vajíčka dokonce improvizovaným padákem. Na všechny konstrukce a hlavně na to, jak se celá akce podařila, se můžete podívat ve fotogalerii. Těšíme se zase za rok! :)

Kyberaut 2015 - Fotogalerie