Další ročník Sázava s Kybernetikou a robotikou: Vodácky výlet Týnec - Pikovice (15.8.2023)

Další ročník vodáckého výletu Týnec - Pikovice proběhne dne 15. 8. 2023. Trasa je dlouhá cca 16 km, začíná v Týnci nad Sázavou a končí v Pikovicích. V 9:00 ráno je sraz před půjčovnou lodí Bisport, kde si půjčíme lodě typu vydra, součástí jsou dvě pádla, barel a dvě vesty. Odjezd z Týnce po vodě je plánovaný kolem 9:30 a předpokládaná doba sjezdu je kolem šesti hodin, tedy příjezd do Pikovic kolem 16:00. Po cestě nás čeká několik jezů. Úsek je vhodný i pro začátečníky, nicméně přijde vhod umět plavat, neboť loď se poměrně snadno převrhne. Akce je určená jak pro studenty programu KyR, vyučující a případně i přátelé tohoto studijního programu.

Sázava s Kybernetikou a robotikou: Vodácky výlet Týnec - Pikovice

Chcete se bavit se spolužáky i učiteli, poznat nové kamarády nebo si prostě jen užít vodácký výlet? Přihlaste se nejpozději do 24. července do uvedeného registračního dotazníku. Půjčovné lodí hradí program KyR. Kapacita je 28 účastníků. Pokud se přihlásíte a účast na akci si rozmyslíte, napište mi to, prosím, co nejdříve na e-mail minarmi5atfel [dot] cvut [dot] cz.

Důležité informace
Úsek je vhodný i pro vodácké začátečníky, ale předpokládá se jistá plavecká zdatnost (loď se poměrně snadno převrhne...).
 
Formulář je závazný, pokud se rozhodnete nedostavit se na tuto akci, je potřeba to napsat nejpozději do čtvrtku 10. 8. 2023 do 10:00 na email jedné z kontaktních osob uvedených níže. V případě, že nepřijedete a nedáte to vědět, budete znevýhodněni při pořádání dalších podobných akcí (když bude více zájemců na danou akci, budete odmítnuti), dále budete muset uhradit půjčení lodě, pokud za sebe nenajdete náhradu.

Ukázka časti splavu Sázavy

 
Jak se tam dostaneme?
Výlet je možné si naplánovat dvěma způsoby, které se liší příjezdem na místo startu:

A) Varianta pohodička - příjezd do Týnce si naplánujte na pondělí (14. 8. 2023), postavte si stan (k dispozici kemp viz https://www.bisport.cz/tynec-nad-sazavou, lze půjčit stan pro 3 až 4 osoby za 200Kč/noc), podívejte se na hrad, zajděte si na večeři* a přespěte do úterý. Firma Bisport nabízí službu převoz zavazadel (50 Kč/zavazadlo), takže stany nebudete muset vláčet v lodi.

* v kempu jsou ohniště s možností zakoupení dřeva nebo zapůjčení grilovacího setu s dřevěným uhlím

.
B) Varianta přesně na čas - příjezd na místo v úterý (15.8.2023), odjezd z Prahy je možný v úterý brzo ráno s následným přestupem z vlaku přímo na loď. Z Prahy hl. n. jede vlak v 6:55 a v 8:15 dorazí do Týnce nad Sázavou. Jinak je samozřejmě možné auto, u kempu je k dispozici parkoviště, zpět k autu do místa startu se dá dostat vlakem.
 
Cesta po vodě
V 9:00 ráno je sraz před firmou Bisport, kde si budeme půjčovat lodě. Předpokládaný typ lodě je Vydra a součástí jsou dvě pádla, barel, a dvě vesty (mimo bezpečnostní funkce se dají dát pod zadek a hřejí v případě nepříznivého počasí). Odjezd z Týnce po vodě je plánovaný kolem 9:30 a předpokládaná doba sjezdu je kolem 5 hodin. Tj. příjezd do Pikovic kolem 16:00. Po cestě nás čeká několik jezů, jejichž vyobrazení a doporučený způsob překonání je zobrazen ve fotopříloze. Minimálně jeden jez se přenáší.
V roce 2022 bylo málo vody a firma Bisport neumožnila jet úsek Týnec - Pikovice, jelo se tedy z Čerčan do Týnce, jinak byla organizace prakticky stejná. Pokud by něco takového hrozilo i letos, budeme informovat.
 
 
Ilustrace jezu počas splavu: Týnec = 8, ..., Pikovice = 0
 
 
Cesta zpátky
Vlak z Pikovic – stanice vlaku: Petrov u Prahy
 
Organizace
Půjčovné lodí hradí Katedra řídicí techniky.

Organizace: Z řad studentů Michal Minařík (minarmi5atfel [dot] cvut [dot] cz , 731 030 897) a z řad vyučujících Vojtěch Petrucha (petruvojatfel [dot] cvut [dot] cz).