Proběhl Kybernetický raut 2016

V první den zimního semestru proběhl již tradiční Kybernetický raut, na kterém se studenti prvního ročníku bakalářského studia KyR mohli seznámit navzájem, ale i se staršími studenty nebo učiteli, kteří na Kybernetice a robotice působí.

Kybernetického rautu se tentokrát zúčastnilo téměř 100 studentů a učitelů, z čehož téměř 80 byli noví studenti z prvního ročníku. Po počátečních rozpacích se atmosféra uvolnila a probíhala dobrá zábava, kterou úspěšně podporoval moderátor večera Jirka Zemánek.

Na rautu bylo představeno deset nejlepších studentů z minulého prvního ročníku KyR, kteří dostali za své výsledky ve studiu dron Bebop 2.

Společná hra, kdy studenti v týmech se snažili vyřešit zadaný úkol, tentokrát spočívala ve stavbě mostu ze špaget a bonbonů "marshmallow". Týmy zvolily různé strategie, z nichž většina dosáhla stavby do výše kolem jednoho metru, což byl při omezeném čas dobrý výkon.

Potom už probíhala volná zábava, ale největší hloučky se tvořily u stanovišť jako například pracoviště s virtuální realitou, týmová hra s průmyslovým robotickým manipulátorem, spektrální analyzátor zvuku nebo mobilní robot.

Všechny fotografie z akce najdete v naší galerii.