Výhra studentů KyR na LIFMAT AI Healthcare Hackathon 2023

Opět se můžeme podělit o další úspěch našich studentů programu KyR. Tentokrát jsme reprezentovali FEL ČVUT na LIFMAT AI Healthcare Hackathon 2023, který probíhal koncem října. A po dvou dnech jsme odcházeli s jasným vítězstvím.

Koncem října, 24.–25.10. proběhla v Praze konference a interaktivní výstava LIMFAT. Událost, která kombinuje zdravotnictví, technologie a maraton se zabývá některými z nejpalčivějších problémů současné zdravotní péče. S využitím AI se skupina studentů, ale také podnikatelů a odborníků z oboru zdravotnictví snaží přijít s novými nápady a vytvořit nové technologie pro péči o pacienty a jejich pohodlí. 

Akce se zúčastnil i čtyřčlenný tým „Hokuštaki FEL“, jež tvořili tři studenti programu KyR Ondřej Bastač, Jan Klivan a Jakub Jon společně s Viktorií Valdmanovou. Celá skupina přitom předvedla neuvěřitelný výkon! 

Podařilo se jim dát dohromady řešení poháněné umělou inteligencí, které po nahrání fotky lékařské zprávy nabízí mnoho funkcí. Strukturuje ji, doplňuje o vitální informace, jako číselníky pojišťoven, a navrhuje diagnózu. K tomu navíc zpřístupní celou digitalizovanou zprávu lékaři online. Veškerá data jsou přitom v rukou pacienta, který má plnou kontrolu nad tím, kdo je uvidí.

Naši výherci tak získali 30 000 Kč a nejrůznější partnerské ceny. Celému týmu moc gratulujeme! 

Foto: s povolením @LIFMAT