Kultura

Fotografie z KyR výletu na Říp

V sobotu 9. dubna 2022 vyrazili příznivci studijního programu KyR poznávat krásy České republiky.

Pěší výlet KyR Říp 9.4.2022

Ahooj, už je to tady. Dne 9. 4. 2022 se uskuteční akce volně inspirována OI Sněžkou. Na plánu je sice menší kopec, ale zato stejně, ne-li více zábavy.

Video Fakulty elektrotechnické ČVUT: Jak slaví Vánoce roboti

Robot se automaticky nerovná robota a práce, ale toto slovo se může právě naopak spojovat s lehkostí, hravostí a pohodou. Takto přistoupili výzkumníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT k natočení svého vánočního videa, kterým chtějí popřát šťastné a veselé Vánoce, ale také stylově oslavit úspěšný rok 2021. Rok, kdy si připomínáme 100 let od chvíle, kdy slovo robot poprvé zaznělo ve hře Karla Čapka R.U.R., aby se v následujících desetiletích stalo patrně světově nejpoužívanějším českým slovem.

Podzimní koncert nejen pro studenty FEL

Elektra - spolek absolventů a přátel FEL připravil pro současné i bývalé studenty podzimní koncert vážné hudby. Přijďte se příjemně "naladit" k dalšímu studiu. Program naleznete na plakátu.

Robot Ludvík to pořádně rozjel. Podívejte se na jeho předvánoční koncerty s PKF – Prague Philharmonia

Humanoidní robot Ludvík, který je dílem studentů programu Kybernetika a robotika a nedávno uváděl fakultní den otevřených dveří, získal další angažmá v orchestru PKF – Prague Philharmonia. Vystoupil v online koncertní řadě pro děti z pražského Rudolfina. První díl s titulem Cesta k pramenům se odvysílal 29. listopadu, druhý koncert s názvem Hledá se oslavenec měl premiéru 20. prosince. Oba díly jsou nyní ke zhlédnutí na kanálu YouTube.

PKF — Prague Philharmonia uvádí koncert pro děti CESTA K PRAMENŮM

PKF — Prague Philharmonia uvádí koncert pro děti CESTA K PRAMENŮM, ve kterém účinkuje i robot Ludvík sestavený studenty Martinem Šrámkem a Matějem Štětkou programu Kybernetika a robotika na ČVUT FEL v Praze.

Robot Ludvík se představil ve Snídani s Novou

Robot Ludvík, který vznikl v rámci bakalářské práce studentů Martina Šrámka a Matěje Štětky, se ve čtvrtek 9. ledna představil divákům pořadu Snídaně s Novou. Robot složený z 31 546 dílků lega je výsledkem projektu, který vedl Martin Hlinovský. V televizi předvedl, co umí, a diváci se také dozvěděli, co Ludvíka čeká v budoucnu.

Náš robot Ludvík vítal děti v Rudolfinu

Robot Ludvík, kterého sestavili naši studenti, přivítal v sobotu 26. října v Rudolfinu dětské posluchače koncertů PKF – Prague Philharmonia. Ludvík vznikl z Lega a je veliký přibližně jako mladší školák, 140 centimetrů. Hýbe rukama, otáčí hlavou, umí sklápět obočí a mrkat očima. Cílem filharmoniků bylo propojit kreativní svět umění a vědy a konfrontovat malé diváky s možnostmi umělé inteligence.

Garant programu KyR ve Všechnopárty

Budou ponožky v budoucnosti mluvit? Vymyslel Karel Čapek slovo robot? Je robot Emil strašidýlko Emílek? A patří do všech postýlek, nebo tam má být japonský robot s diskutabilní výbavou? Garant našeho oboru Kybernetika a robotika Michael Sebek byl v pátek hostem Karla Šípa v pořadu Všechnopárty.